کتب زبان

ساخت وبلاگ
چکیده : کتاب زبان همانگونه که قبلا هم در مورد بهترین روش های یادگیری زبان صحبت کردیم، یکی از ابتد... با عنوان : کتب زبان بخوانید :

کتاب زبان

همانگونه که قبلا هم در مورد بهترین روش های یادگیری زبان صحبت کردیم، یکی از ابتدایی ترین و مهم ترین گام های یادگیری زبان ، انتخاب بهترین مواد آموزشی است.

هنگامی که شما نیاز به یادگیری زبان دوم پیدا می کنید ، پس از یافتن روش یادگیری ، به دنبال کتاب زبان مناسب می باشید . اگر برای حضور در موسسات هم اقدام می کنید در واقع کتابی که تدریس می شود  بر انتخاب شما تاثیرگذار خواهد بود .

اگر آموزش زبان آنلاین را هم انتخاب می کنید ،  باز هم کتاب زبان حائز اهمیت است . در تدریس خصوصی زبان نیز هم علاوه بر روش تدریس زبان ، کتاب هم مهم است .

این که سوال که چه کتابی بهترین کتاب برای یادگیری زبان است، واقعا جواب قاطعی ندارد. چرا؟ چون بهترین کتاب باید مناسب سطح شما، سن شما، نوع یادگیری شما و هدف شما باشد. آیا زبان مورد نظر را در سطح مقدماتی مطالعه می کنید یا متوسط یا پیشرفته؟ نوجوان هستید یا کودک؟ با سرگرمی بهتر یاد می گیرید یا با متن؟ می خواهید برای تحصیل زبان یاد بگیرید یا صرفا برای یک سفر توریستی؟

بهترین نحوه استفاده از کتاب های آموزش زبان چیست ؟

نکته مهم اول: کتاب ها و همه متون را با صدای بلند برای خود و ترجیحا دوستان بخوانید، نه آهسته چرا؟ چون وقتی با صدای بلند متنی را می خوانید، در واقع دارید مکالمه یا  Speaking را تمرین می کنید. به طرز شگفت آوری موثر است .

نکته دوم: هر لغت جدیدی که می بینید در لیست همراه خود یاد داشت کنید، لیستی که حمل آن راحت است (Portable) ترجیحا از فلش کارت یا حتی گوشی موبایل برای تهیه لیست استفاده کنید .

نکته مهم سوم: نکات گرامری زبان را در یک جزوه یادداشت کنید چون بخش گرامر زبان کمی خسته کننده است و با این کار مجبور نیستید دوباره آن نکته گرامری را با ده ها مثال و تمرین دوره کنید .

نکته مهم چهارم: از بازی ها و سرگرمی ها برای دوری کردن از خستگی و کسل شدن استفاده کنید مثل بازی های موبایل آموزش زبان یا پازل ها و.

در این مبحث به معرفی چند کتاب زبان موثر در زبان های پرکاربرد می پردازیم .

1-    زبان انگلیسی

کتاب 1100 WORDS you need to know ، English Grammar in Use ، کتاب های سری Top Notch ، کتاب های English Result و American English File و کتاب های Four Corners  از مجموعه کتاب هایی هستند که بیشتر مورد استفاده هستند و محبوب ترند .

2-    زبان فرانسه

از جمله کتاب های آن می توان به Enter Amis ، Learn French Vocabulary و Contacts : Langue et culture francaises اشاره کرد .

3-    زبان آلمانی

کتاب های Menschen و Daf Kompakt از معروف ترین کتاب های آلمانی هستند .

4-    زبان ایتالیایی

یکی از پرکاربردترین کتاب های آموزش این زبان Nuovo Espresso می باشد .

 

کتاب زبان,تدریس خصوصی زبان,آموزش زبان آنلاین,زبان آلمانی,زبان فرانسه,زبان ایتالیایی,زبان انگلیسی,...
نویسنده : پری جوادی بازدید : 19 تاريخ : 20 دی 1396 ساعت: 18:28